Dołącz do eTwinningu – warsztaty dla początkujących

Adresaci:

nauczyciele wszystkich przedmiotów, wszystkich typów szkół i placówek (realizujących podstawę programową).

O szkoleniu / programie:

Ikonka stacjonarnie

Warsztaty dają możliwość poznania funkcji programu eTwinning dostępnych dla nowych użytkowników lub użytkowników stawiających pierwsze kroki w tym programie. Rejestracja i/lub aktywacja użytkowników musi nastąpić kilka dni przed szkoleniem.

Cele:

– poznanie założeń programu eTwinning,

– zaznajomienie się z platformą i narzędziami eTwinningLive (praktyczne korzystanie z dostępnych narzędzi – edycja profilu, szukanie partnerów, zakładanie projektu),

– zaznajomienie się z możliwościami i zasadami podjęcia współpracy ze szkołami za granicą,

– poznanie szerokiej oferty doskonalenia zawodowego dla nauczycieli zarejestrowanych w eTwinning,

– inspiracje do zakładania projektów: ciekawe projekty i przykłady dobrych praktyk.

Przewiduje się także sesję pytań i odpowiedzi w miarę potrzeb (pozostały czas).

Po szkoleniu uczestnicy będą potrafili swobodnie poruszać się po platformie eTwinningLive oraz znaleźć partnerów do projektu oraz zakładać projekt.

Warunki uzyskania zaświadczenia: 

Uczestnictwo w warsztatach przez 100% czasu ich trwania, rejestracja w programie eTwinning.

Odniesienie do podstawy programowej: 

dziennik ustaw, poz. 356

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej:

Treści nauczania – wymagania szczegółowe:

XI. Uczeń korzysta ze źródeł informacji w języku obcym (np. z encyklopedii, mediów, instrukcji obsługi) również za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Kierunek realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023:

7. Rozwijanie umiejętności metodycznych nauczycieli w zakresie prawidłowego i skutecznego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesach edukacyjnych. Wsparcie edukacji informatycznej i medialnej, w szczególności kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych.

Prowadząca/y:

Łukasz Kamiński

Ambasador programu eTwinning.
Nauczyciel języka angielskiego w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Gdańsku. Przez 15 lat pracował w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku. Zrealizował kilkanaście projektów eTwinning. Laureat Krajowej i Europejskiej Odznaki Jakości. Koordynator projektu Erasmus+. Uczestniczył w międzynarodowych szkoleniach: w roku 2015 “1:1 Pedagogy and devices”, a w roku 2018 „Enhancing creativity and innovation in my classroom” zorganizowanych w Brukseli przez European Schoolnet w ramach szkoleń z cyklu Future Classroom Lab. Dzięki szkoleniom poszerzył wiedzę dotyczącą wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w dziedzinie edukacji oraz innowacyjnych metod pracy z uczniami. Obecnie w pracy z młodzieżą wykorzystuje nowoczesne technologie (praca z tabletami na lekcjach języka angielskiego), aby motywować uczniów i pobudzać ich kreatywność. Od roku 2017 współpracuje z Uniwersytetem Gdańskim, współorganizując konferencje poświęcone nowoczesnym technologiom w nauczaniu oraz prowadząc kursy dla studentów poświęcone projektom edukacyjnym i TIK w dydaktyce

Forma i czas trwania:

warsztaty,  3 godz. dydaktyczne

Szkolenie uwzględnia wykorzystywanie narzędzi w edukacji zdalnej.

Termin:

22 października 2022 (sobota), godz. 10:00-12:30

Miejsce szkolenia:

Gdańsk PCEN – Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli, al. gen. J. Hallera 14, Gdańsk (sala nr 313)

Cena:

forma bezpłatna

Informacje organizacyjne:

Warunkiem zapisania się na szkolenie jest posiadanie konta w Systemie Obsługi Szkoleń PCEN.
  1. Warunkiem zapisania na szkolenie jest posiadanie swojego indywidualnego konta w Systemie Obsługi Szkoleń PCEN. Konto zakłada się raz – tutaj – i jest chronione indywidualnym hasłem.
  2. Przy rejestracji na kolejne szkolenia posiadacz konta loguje się tutajwybiera odpowiednią formę doskonalenia i potwierdza, klikając "Zarejestruj mnie". 
  3. Po zarejestrowaniu system wyświetla informację o przyjęciu zgłoszenia. Swój status można sprawdzić w widoku konta – w sekcji "Moje szkolenia". 
  4. Na kilka dni przed szkoleniem koordynator prosi zarejestrowanych na liście głównej o potwierdzenie udziału w szkoleniu lub rezygnację – poprzez kliknięcie linku przesłanego na adres mail lub w sekcji "Moje szkolenia". 
  5. Każdy posiadacz indywidualnego konta po zalogowaniu w Systemie Obsługi Szkoleń PCEN ma bezpośredni dostęp do informacji o swoich szkoleniach w sekcji "Moje szkolenia" oraz możliwość modyfikacji danych – na granatowym pasku, w prawym górnym rogu ekranu.
  6. W szkoleniach mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które potwierdziły swój udział.
  7. Po szkoleniu uczestnicy, których obecność została odnotowana w systemie przez koordynatora, otrzymują:
  • anonimową ankietę ewaluacyjną, której wypełnienie zajmuje ok. 5 min. (można ją wypełnić również w widoku swojego konta),
  • materiały – drukowane lub link do wersji elektronicznej (zgodnie z programem i ustaleniami z prowadzącym),
  • zaświadczenie w wersji elektronicznej – plik pdf do pobrania w koncie uczestnika.

 

ZAPLANOWANA LICZBA MIEJSC:

16

Koordynator:

Olgierd Tuszkiewicz grafika

Olgierd Tuszkiewicz

starszy specjalista ds. organizowania doskonalenia

e-mail: olgierd.tuszkiewicz@pcen.gda.pl

tel. 58 340 41 14