EkoBiblioteka. W roli głównej: papier

Status:

zamknięta

O szkoleniu / programie:

Pierwsze spotkanie warsztatowe dla nauczycieli bibliotekarzy z cyklu „EkoBiblioteka”, który wpisuje się w coraz popularniejszą filozofię Zero Waste. Główną ideą cyklu jest twórcze szukanie sposobów wydłużenia życia przedmiotów, upcyklingu oraz ograniczenia konsumpcjonizmu.

W założeniu EkoBiblioteka to miejsce spotkań, dyskusji, warsztatów, wymiany doświadczeń, wystaw i in. ekodziałań związanych z edukacją ekologiczną oraz promocją literatury proekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

Na warsztatach „W roli głównej: papier” poznasz przepis na papier czerpany taki jak przed wiekami. Sprawdzisz własnoręcznie jak w średniowieczu wyglądał proces produkcji tworzywa, które towarzyszy nam do dzisiaj, każdego dnia. Wśród różnych rodzajów papierów ten zaprezentowany na warsztatach doskonale sprawdzi się jako oryginalna dekoracja.

 

Podstawa programowa: Szkolenie odnosi się do zapisów zawartych w preambule podstaw programowych w zakresie kształcenia kompetencji czytelniczych i podejmowania działań twórczych.

Kierunek realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021:

1. Wdrażanie nowej podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem edukacji przyrodniczej i matematycznej. Rozwijanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności uczniów.

5. Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

Prowadząca/y:

Beata Symbor grafika

Beata Symbor

CEN – nauczyciel konsultant ds. nauczania kreatywnego oraz kompetencji cyfrowych

Forma i czas trwania:

warsztaty,  2 godz. dydaktyczne

Termin:

30 sierpnia 2021 (poniedziałek), godz. 09:30-11:00

Miejsce szkolenia:

Gdańsk CEN, al. gen. J. Hallera 14, Gdańsk (sala nr 315)

 

W Polsce nadal obowiązuje szereg zasad funkcjonowania wprowadzonych ogłoszeniem stanu pandemii Covid-19. W trosce o zdrowie nas wszystkich uprzejmie prosimy nauczycieli uczestniczących w szkoleniach w formie stacjonarnej (w siedzibie CEN) o przestrzeganie zasad ochrony przed koronawirusem zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Jak do nas dojechać?

 •   Tramwajem - linie nr 2, 3, 4, 5 i 8 - przystanek: Wyspiańskiego
 •   Szybką Koleją Miejską (SKM) - przystanek: Gdańsk Politechnika
 •   Samochodem - wjazd na teren parkingu CEN od ulicy K. Leczkowa

 

Cena:

forma bezpłatna

Koordynator:

Beata Symbor grafika

Beata Symbor

nauczyciel konsultant ds. nauczania kreatywnego oraz kompetencji cyfrowych

e-mail: beata.symbor@cen.gda.pl

tel. 58 340 41 29

Zobacz serwis tematyczny CEN: Biblioteka i TIK

Informacje organizacyjne:

 1. Warunkiem zapisania na szkolenie jest posiadanie swojego indywidualnego konta w Systemie Obsługi Szkoleń CEN. Konto zakłada się tylko raz - tutaj i jest chronione indywidualnym hasłem.
 2. Przy rejestracji na kolejne szkolenia posiadacz konta loguje się tutaj, wybiera odpowiednią formę doskonalenia i potwierdza, klikając "Zarejestruj mnie". 
 3. Po zarejestrowaniu system wyświetla informację o przyjęciu zgłoszenia. Swój status można sprawdzić w widoku swojego konta - w sekcji "Moje szkolenia". 
 4. Na kilka dni przed szkoleniem koordynator prosi zarejestrowanych na liście głównej o potwierdzenie udziału w szkoleniu lub rezygnację - poprzez kliknięcie linku przesłanego na adres mail lub w sekcji "Moje szkolenia". 
 5. Każdy posiadacz indywidualnego konta po zalogowaniu w Systemie Obsługi Szkoleń CEN ma bezpośredni dostęp do informacji o swoich szkoleniach w sekcji "Moje szkolenia" oraz możliwość modyfikacji danych - na granatowym pasku, w prawym górnym rogu ekranu.
 6. W szkoleniach mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które potwierdziły swój udział.
 7. Rejestracja na formę doskonalenia realizowaną stacjonarnie w siedzibie CEN w Gdańsku jest równoznaczna z zapoznaniem się z treścią i zobowiązaniem przestrzegania zapisów Regulaminu w sprawie przestrzegania wytycznych sanitarnych obowiązujących w czasie zagrożenia epidemiologicznego - dostępnym tutaj.
 8. Po szkoleniu uczestnicy, których obecność została odnotowana w systemie przez koordynatora, otrzymują:
 • anonimową ankietę ewaluacyjną, której wypełnienie zajmuje ok. 5 min. (można ją wypełnić również w widoku swojego konta),
 • materiały - drukowane lub link do wersji elektronicznej (zgodnie z programem i ustaleniami),
 • zaświadczenie w wersji elektronicznej - plik pdf do pobrania w koncie uczestnika.

 

ZAPLANOWANA LICZBA MIEJSC:

18

Aby uzyskać informację o nowym terminie szkolenia, skontaktuj się z koordynatorem formy lub prześlij zapytanie na adres cen@cen.gda.pl.