Językowe supermoce online – wyzwanie dla nauczycieli języków obcych (gr. III)

Adresaci:

nauczyciele języka angielskiego i innych języków obcych nowożytnych prowadzący lekcje online w klasach III-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych woj. pomorskiego (szkolenie jest prowadzone po polsku, w prezentowanych przykładach ćwiczeń jest używany j. angielski)

O szkoleniu / programie:

Ikonka on-line

W jaki sposób aktywizować uczniów, prowadząc lekcje języka obcego online? Pięć krótkich nagrań video – przygotowanych w ramach I grupy szkolenia w kwietniu 2020 r. – dostarczy praktycznych pomysłów na proste ćwiczenia do wykorzystania w pracy z uczniami w okresie zdalnego nauczania. Zadaniem uczestników zarejestrowanych na tę formę doskonalenia będzie samodzielne zapoznanie się z materiałem filmowym, wypróbowanie wybranych ćwiczeń w swojej pracy oraz podzielenie się uzyskanymi efektami. Zachęcamy do podjęcia wyzwania!

Nagrania video: 3 pomysły na długoterminowe prace domowe; 3 pomysły na prace domowe przed lekcją online; 3 pomysły na słuchanie online; 3 pomysły na mówienie online; 3 pomysły na pisanie online.

Warunki ukończenia szkolenia i otrzymania zaświadczenia:

  • rejestracja poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy CEN
  • samodzielne zapoznanie się z pięcioma nagraniami video z serii 3 pomysły na…, udostępnionymi pod adresem: https://pl.padlet.com/bukowska/jezykowe_supermoce_online_gr_3
  • wykorzystanie w swojej pracy dydaktycznej co najmniej czterech pomysłów zaprezentowanych w nagraniach video (uwaga: po jednym wybranym ćwiczeniu z czterech różnych nagrań z serii 3 pomysły na… ) oraz przysłanie krótkich relacji dot. każdego z przeprowadzonych ćwiczeń na adres malgorzata.bukowska@cen.gda.pl w terminie do 31 marca (środa); każda relacja powinna składać się z 3-4 zdań (w której klasie przeprowadzono ćwiczenie, jakie treści językowe uwzględniono, jak ćwiczenie zostało przyjęte przez uczniów itp.), można również dołączyć do niej 1-2 zdjęcia (przedstawiające efekty pracy uczniów).

Zamiast tekstu pisanego można przesłać nagranie audio lub video, prezentację multimedialną, fotorelację z podpisami pod zdjęciami, link do tablicy wirtualnej itp. Relację można również przesłać za pośrednictwem formularza Google: https://forms.gle/M9Ai1ySt3cF6Cu3Q8.

Jeżeli uczestnik szkolenia nie ma możliwości przeprowadzenia ćwiczeń online, może zrealizować 2 pomysły stacjonarnie oraz zaprojektować realizację 2 innych propozycji online; w relacjach należy zawrzeć następujące informacje: w której klasie przeprowadzono / może zostać przeprowadzone ćwiczenie; jakie treści językowe uwzględniono / mogą być uwzględnione; jak ćwiczenie zostało przyjęte przez uczniów / co może stanowić wyzwanie przy realizacji ćwiczenia

Kierunek realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021:

4. Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.

Prowadząca/y:

Małgorzata Bukowska-Ulatowska grafika

Małgorzata Bukowska-Ulatowska

PCEN – nauczyciel konsultant ds. edukacji j. obcych. Koordynator Regionu Gdańsk IATEFL Poland

Forma i czas trwania:

szkolenie e-learning,  8 godz. dydaktycznych

Szkolenie uwzględnia wykorzystywanie narzędzi w edukacji zdalnej.

Termin:

4 stycznia 2021 (poniedziałek) - 31 marca 2021 (środa)

Miejsce szkolenia:

on-line – praca własna uczestników

Cena:

forma bezpłatna

Informacje organizacyjne:

Warunkiem zapisania się na szkolenie jest posiadanie konta w Systemie Obsługi Szkoleń PCEN.

Inne uwagi:

  1. Warunkiem zapisania na szkolenie jest posiadanie swojego indywidualnego konta w Systemie Obsługi Szkoleń CEN. Konto zakłada się tylko raz - tutaj i jest chronione indywidualnym hasłem.
  2. Przy rejestracji na kolejne szkolenia posiadacz konta loguje się tutaj, wybiera odpowiednią formę doskonalenia i potwierdza, klikając "Zarejestruj mnie". 
  3. Po zarejestrowaniu system wyświetla informację o przyjęciu zgłoszenia. Swój status można sprawdzić w widoku swojego konta - w sekcji "Moje szkolenia". 
  4. Każdy posiadacz indywidualnego konta po zalogowaniu w Systemie Obsługi Szkoleń CEN ma bezpośredni dostęp do informacji o swoich szkoleniach w sekcji "Moje szkolenia" oraz możliwość modyfikacji danych - na granatowym pasku, w prawym górnym rogu ekranu.
  5. Po szkoleniu uczestnicy otrzymują:
  • anonimową ankietę ewaluacyjną, której wypełnienie zajmuje ok. 5 min. (można ją wypełnić również w widoku swojego konta),
  • zaświadczenie w wersji elektronicznej.

ZAPLANOWANA LICZBA MIEJSC:

200

Koordynator:

Małgorzata Bukowska-Ulatowska

nauczyciel konsultant ds.edukacji j. obcych, koordynator Regionu Gdańsk IATEFL Poland

e-mail: malgorzata.bukowska@pcen.gda.pl

tel. 58 340 41 43

Zobacz serwis tematyczny PCEN: Języki obce nowożytne