Tworzenie materiałów dydaktycznych na lekcji języka niemieckiego zawodowego za pomocą aplikacji

Status:

szkolenie odwołane

Adresaci:

nauczyciele języka niemieckiego zawodowego i zainteresowani nauczyciele języka niemieckiego

O szkoleniu / programie:

Ikonka stacjonarnie

Jednym z głównych celów szkół zawodowych jest rozwijanie umiejętności językowych i komunikacyjnych uczniów w przyszłym miejscu pracy. Podczas warsztatów będziecie Państwo mieli możliwość zapoznania się z technikami samodzielnego tworzenia materiałów dydaktycznych za pomocą różnych aplikacji. Otrzymacie również wskazówki oraz przykłady, w jaki sposób możecie wykorzystać technologie informacyjne oraz komunikacyjne, które pomogą uatrakcyjnić lekcje języka niemieckiego.

Wspólnie wypróbujemy narzędzia, które utrwalają słownictwo oraz rozwijają umiejętności językowe uczniów. W celu skonkretyzowania, za pomocą jakich narzędzi można zaplanować i przeprowadzić poszczególne zadania podczas jednostki lekcyjnej, będziecie mieli Państwo możliwość zaprojektowania ich w trakcie warsztatów, a następnie samodzielnie je stworzyć oraz wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniami z nimi związanymi w grupie.

Warunki uzyskania zaświadczenia: 

udział w warsztatach.

Odniesienie do podstawy programowej: 

podstawa programowa kształcenia języka obcego zawodowego zgodnie z rozporządzeniem MEN w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach (Dz.U.2017 poz. 860 z dnia 28.04.2017 r. ze zm.)

Kierunek realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023:

6. Doskonalenie systemu kształcenia zawodowego we współpracy z pracodawcami – wdrażanie Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030.

9. Podnoszenie jakości kształcenia oraz dostępności i jakości wsparcia udzielanego dzieciom i uczniom w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych.

Prowadząca/y:

Jacek Andrzejewski

nauczyciel języka niemieckiego w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni, multiplikator języka niemieckiego zawodowego Instytutu Goethego.

Forma i czas trwania:

warsztaty,  4 godz. dydaktyczne

Szkolenie uwzględnia wykorzystywanie narzędzi w edukacji zdalnej.

Termin:

22 kwietnia 2023 (sobota), godz. 09:00-12:00

Miejsce szkolenia:

Gdańsk PCEN – Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli, al. gen. J. Hallera 14, Gdańsk (sala nr 312)

Cena:

forma bezpłatna

Informacje organizacyjne:

Warunkiem zapisania się na szkolenie jest posiadanie konta w Systemie Obsługi Szkoleń PCEN.
  1. Warunkiem zapisania na szkolenie jest posiadanie swojego indywidualnego konta w Systemie Obsługi Szkoleń PCEN. Konto zakłada się raz – tutaj – i jest chronione indywidualnym hasłem.
  2. Przy rejestracji na kolejne szkolenia posiadacz konta loguje się tutajwybiera odpowiednią formę doskonalenia i potwierdza, klikając "Zarejestruj mnie". 
  3. Po zarejestrowaniu system wyświetla informację o przyjęciu zgłoszenia. Swój status można sprawdzić w widoku konta – w sekcji "Moje szkolenia". 
  4. Na kilka dni przed szkoleniem koordynator prosi zarejestrowanych na liście głównej o potwierdzenie udziału w szkoleniu lub rezygnację – poprzez kliknięcie linku przesłanego na adres mail lub w sekcji "Moje szkolenia". 
  5. Każdy posiadacz indywidualnego konta po zalogowaniu w Systemie Obsługi Szkoleń PCEN ma bezpośredni dostęp do informacji o swoich szkoleniach w sekcji "Moje szkolenia" oraz możliwość modyfikacji danych – na granatowym pasku, w prawym górnym rogu ekranu.
  6. W szkoleniach mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które potwierdziły swój udział.
  7. Po szkoleniu uczestnicy, których obecność została odnotowana w systemie przez koordynatora, otrzymują:
  • anonimową ankietę ewaluacyjną, której wypełnienie zajmuje ok. 5 min. (można ją wypełnić również w widoku swojego konta),
  • materiały – drukowane lub link do wersji elektronicznej (zgodnie z programem i ustaleniami z prowadzącym),
  • zaświadczenie w wersji elektronicznej – plik pdf do pobrania w koncie uczestnika.

 

ZAPLANOWANA LICZBA MIEJSC:

10

Koordynator:

Ewa Furche grafika

Ewa Furche

dyrektor Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku

e-mail: ewa.furche@pcen.gda.pl

tel. 58 34 04 110